درود بر علاقه مندان عکس و عکاسی

بوکه در پیش زمینه نیز می تواند به اندازه پس زمینه عکس تاثیر گذار باشد

آگاتا سرژ (Agata Serge) یکی از عکاسان پرتره ایست که در ثبت بوکه های زیبا مهارت قابل توجهی دارد. او در حال حاضر از لنز های اصلاح شده مخصوص بوکه (ساخت Bokeh Factory) استفاده می کند، اما معتقد است برای شروع یک لنز ۵۰ میلیمتر با دیافراگم باز جواب می دهد.

آگاتا سرژ: «شما می توانید از اشیاء مختلفی استفاده کرده و مقابل لنزتان قرار دهید (البته نه اینکه سوژه را بپوشانید)، تا با استفاده از عمق میدان کم افکت های اضافی زیبایی را به پیش زمینه عکس هایتان اضافه کنید. گل ها، گیاهان، الماس های کوچک پلاستیکی اجسام مورد علاقه من برای این منظور هستند».

شما می توانید هنگام داشتن پس زمینه شلوغ یا حواس پرتکن (برای پوشاندن قسمتی از آن)، یا برای اضافه کردن یک افکت متفاوت و خلاقیت در پرتره هایتان، اشیائی مثل قطعات پلاستیکی، پارچه شفاف، منشور، رشته لامپ های LED و… را مقابل لنز قرار داده (البته نه با پوشاندن سوژه) و از این پیش زمینه خارج از فوکوس به نفع عکس خود استفاده نمایید. هنگام عکاسی از عروس و داماد، تور لباس عروس می تواند یک ناحیه خارج از فوکوس زیبا به پیش زمینه عکس شما اضافه کرده و قسمتی از یک پس زمینه شلوغ را نیز مسدود کند.